Als projectleider, scrum master of vakspecialist wordt steeds vaker van je verwacht dat je groepen en teams professioneel kunt begeleiden. Maar hoe doe je dat als je óók verantwoordelijk bent voor de inhoud?
- Hoe begeleid je een groep naar een gedragen resultaat?
- Hoe combineer je inhoud en proces?
- Hoe kies je de juiste werkvorm?
- Hoe houd je de energie hoog?
- Hoe ga je om met weerstand en groepsdynamiek?
- Hoe zorg je dat iedereen wordt gehoord?
- Hoe ontwerp je een effectieve workshop?
Tijdens deze training krijg je praktische antwoorden op deze en veel meer vragen. Je ontwikkelt de kennis, vaardigheden én het zelfvertrouwen om vergaderingen, brainstorms en workshops effectief te faciliteren.
Wat leer je tijdens de training?
De training is opgebouwd rond drie perspectieven op faciliteren (integrale aanpak): IK, HET en WIJ.
- Dag 1 – IK
Je ontdekt jouw persoonlijke stijl als facilitator. Je leert hoe jouw voorkeuren invloed hebben op je manier van begeleiden, omgaan met weerstand en kiezen van werkvormen. - Dag 2 – HET
Je leert het volledige facilitatieproces: van intake en ontwerp tot uitvoering. Daarnaast ontdek je hoe verschillende soorten bijeenkomsten vragen om een andere rol van de facilitator en hoe je inhoud en proces effectief combineert. - Dag 3 – WIJ
Je leert werken met de Zes Denkhoeden van De Bono en krijgt inzicht in groepsdynamica. Je oefent hoe je samenwerking stimuleert en groepen effectief begeleidt. - Dag 4 – Integratie
Je brengt alles samen door een eigen workshop te faciliteren aan de hand van een praktijkcase. Je ontvangt uitgebreide feedback van trainers en mededeelnemers en leert ook zelf krachtige feedback te geven.
Gedurende de hele training oefen je veel. Iedere oefening wordt gevolgd door gerichte reflectie, zodat je snel groeit als facilitator.
Onze aanpak
- We trainen met maximaal acht deelnemers en twee ervaren trainers. Daardoor is er veel persoonlijke aandacht en volop ruimte om te oefenen.
- Onze trainers beschikken over jarenlange praktijkervaring en verbinden theorie direct met herkenbare praktijkvoorbeelden. Zo kun je het geleerde direct toepassen in je eigen werk.
- Meer over onze aanpak kun je lezen bij ‘Missie en Visie‘.
Deze aanpak wordt door deelnemers gewaardeerd met een 8,9 op Springest (Archipel Academy). Individuele reacties van deelnemers kun je verderop deze pagina lezen.
IAF Basiscompetenties
De training is mede gebaseerd op de zes basiscompetenties van de International Association of Facilitators (IAF). Daarmee vormt de training tevens een uitstekende voorbereiding op het assessment voor Certified Professional Facilitator (CPF). Voor meer informatie hierover zie de site van IAF world.
Resultaat
Na afloop faciliteer je met vertrouwen vergaderingen, workshops en brainstorms. Je weet groepen in beweging te brengen, benut de kennis van alle deelnemers en begeleidt teams naar gedragen en effectieve resultaten.





































































